Sborové studio Zvoneček / ČF - benefiční koncert 28.3.2020 - ČT Art

Hudební škola hlavního města Prahy

ČF - benefiční koncert 28.3.2020 - ČT Art

Milí abonenti České filharmonie,

mám pro Vás důležitou a snad i radostnou informaci, která se ještě včera komunikačně rodila a velmi rychle se vyvíjí.

Ráda Vám sděluji, že v sobotu 28. března ve 20.00 si můžete naladit kanál ČT art, popřípadě iVysílání České televize či facebook ČT a ČF, a stanete se svědky přímého přenosu komorního benefičního koncertu z Dvořákovy síně Rudolfina. Koncert připravuje Česká filharmonie ve spolupráci s Českou televizí a Českou spořitelnou.

Členové České filharmonie v komorních uskupeních zahrají pro čtyři nemocnice – Nemocnici Na Homolce, Fakultní nemocnici v Motole, Fakultní nemocnici Brno a Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně – pečující o těžké případy lidí s koronavirovou infekcí. Nemocnice vybrané peníze použijí na nákup zdravotnických pomůcek, které nejvíce potřebují. Všichni účinkující vystoupí bez nároku na honorář. Koncert má velkou podporu ministra kultury Lubomíra Zaorálka.

Při přípravě i v průběhu koncertu budou platit přísná hygienická opatření, aby byl bezpečný pro všechny zúčastněné. Vedle povinnosti nošení roušek, kvůli níž nebylo možné do programu zařadit skladby pro dechové nástroje, budou účinkující dodržovat doporučený odstup, moderátor a účinkující nebudou na pódium vstupovat stejnými dveřmi, klaviatura bude po každém vystoupení dezinfikována, televizní štáb bude používat respirátory. Přenos umožní vyspělá digitální technologie včetně dálkově ovládaných robotických kamer instalovaných ve Dvořákově síni v průběhu minulé sezony.

Uslyšíte například sólovou úpravu symfonické básně Bedřicha Smetany Vltava v podání harfistky Jany Bouškové. V průběhu večera se dále představí koncertní mistři prvního českého orchestru Josef Špaček, Jiří Vodička a Václav Petr za doprovodu klavíristů Martina Kasíka, Miroslava Sekery a Davida Marečka. Na závěr vystoupí Lobkowicz trio ve Jan Mráček, Ivan Vokáč a Lukáš Klánský. Průvodcem večera bude Jiří Vejvoda. 

 

Nadace Via připravuje veřejnou sbírku, na niž bude možné během koncertu poslat libovolný příspěvek prostřednictvím bankovního účtu, DMS nebo přes platformu Darujme.cz. Všechny technické parametry a podklady pro jednotlivé možnosti darování se ladí, pokud je budete chtít znát podrobněji ještě před koncertem, prosím sledujte hlavní stránku www.ceskafilharmonie.cz, kde budeme postupně informace doplňovat v průběhu pátku a soboty.

Doufám, že si užijte televizní koncert České filharmonie, zatím jediný možný v současné situaci. Pevně věříme, že takových příležitostí přibude a nakonec se potkáme i v Rudolfinu.

Budeme rádi, když informaci o možnosti sledování koncertu a podpoře zmíněných nemocnic budete šířit dál. Děkujeme.

Srdečně zdraví

 

Lucie Maňourová
Vedoucí servisu pro zákazníky

 

Rudolfinum, Alšovo nábřeží 12, 110 00 Praha 1 
M: +420 606 616 531
E: lucie.manourova@ceskafilharmonie.cz
www.ceskafilharmonie.cz

Realizace: i-servis.cz