Sborové studio Zvoneček / Vedení

Hudební škola hlavního města Prahy

 

 

Klepnutím zobrazíte plnou velikost obrázku

Jarmila Novenková – sbormistryně

Pochází z Moravskoslezských Beskyd, vystudovala klavír na ostravské konzervatoři, pak ji ale přivedla láska ke sborovému zpěvu, k němuž měla vztah už od dětství - kdy zpívala jako sboristka a sólistka ve Štývarově dětském sboru v Třinci - do karvinského sboru Permoník. Tady pracovala jako sbormistryně a korepetitorka.
V roce 1996 přišla do Prahy a na přání tehdejšího ředitele Hudební školy hlavního města Prahy založila dětský sbor.  Dnešní sborové studio Zvoneček - Praha svým rozsahem původní myšlenku školního sboru zdaleka přesáhlo a pod vedením Jarmily Novenkové svoji činnost v průběhu let rozšířilo do dnešní podoby dvou hlavních sborů - koncertního sboru Zvonky a komorního sboru Abbellimento - se zázemím dvou přípravných dětských sborů (Zvonečky, Zvonítka). Sbory se úspěšně účastní národních i mezinárodních soutěží a festivalů, kde získaly řadu ocenění. Jarmila Novenková je zvána do mezinárodních porot, osobním ohodnocením její práce se stala např. mezinárodní soutěž v Riva del Garda, kdy jí porota udělila zvláštní cenu za vynikající pedagogické výsledky. V roce 2013 získala prestižní národní sbormistrovskou Cenu Františka Lýska. Se sborovým studiem Zvoneček – Praha natočila deset CD.

 Více o sboru a jeho historii najdete zde .

  Stálí spolupracovníci

Veronika Pudlovská - asistentka sbormistryně

Vystudovala Gymnázium a hudební školu hl. m. Prahy, obor klavír. Se studiem hry na klavír pokračovala na Pražské konzervatoři. V součásné době studuje na Pedagogické fakultě UK obor sbormistrovství - hudební výchova. Ve Sborovém studiu Zvoneček - Praha zpívá od roku 2004, v koncertním sboru Zvonky - Praha  od roku 2005. Je dlouholetou členkou komorního sboru Abbellimento.

Jako asistentka sbormistryně působí od roku 2016.

Klepnutím zobrazíte plnou velikost obrázku

Jakub Janšta - varhany

 

Narozen 1979; vystudoval varhany a skladbu na brněnské konzervatoři. Při absolutoriu obdržel Cenu Leoše Janáčka za nejlepšího absolventa ročníku. Ve studiu varhan pokračoval na pražské AMU ve třídě doc. Jaroslava Tůmy a absolvoval stáž ve Stuttgartu u Prof. Jona Laukvika. Zúčastnil se též řady zahraničních mistrovských kurzů. Je držitelem cen z mezinárodních interpretačních i improvizačních soutěží v ČR, Rakousku, Slovinsku a Německu. Kromě koncertní činnosti působí pedagogicky a je varhaníkem a ředitelem kůru v kostele sv. Františka z Assisi (u křižovníků).

 

Se sborem spolupracuje od roku 2005.

Klepnutím zobrazíte plnou velikost obrázku

Kristýna Donovalová - klavír

Hře na klavír se věnuje od svých pěti let. Je absolventkou Gymnázia a Hudební školy hl. m. Prahy, kde studovala pod vedením prof. Jana Tůmy. V minulosti se úspěšně zúčastnila několika klavírních soutěží. V letech 2010 a 2013 si zahrála v Dvořákově síni Rudolfina s Pražskou komorní filharmonií a se Symfonickým orchestrem hlavního města Prahy FOK na koncertech z cyklu „Josef Suk uvádí mladé talenty“. Od roku 2015 studuje na Hudební fakultě AMU ve třídě prof. Ivana Klánského. 

Se sborem spolupracuje od roku 2015.

Klepnutím zobrazíte plnou velikost obrázku

Dominik Velek - violoncello

Student Gymnázia a Hudební školy hl. m. Prahy.  Se sborem spolupracuje od roku 2012.

Oldřich Slezák

nemilosrdný, perfekcionistický, náročný a přísný, leč spravedlivý mistr zvuku studia Rudolfinum - spolupracujeme od roku 2001 a od našeho třetího CD. Zachová-li nám přízeň, rádi budeme spolupracovat i nadále... Oblíbený výrok: "Už to bylo perfektní, ale vy to zazpíváte ještě lépe".  Díky jemu jsme vyrostli nejméně o dvě třídy.

Ti, kteří s námi dětem věnují svůj volný čas a bez nichž by to nešlo:

Klepnutím zobrazíte plnou velikost obrázku

Klepnutím zobrazíte plnou velikost obrázku

Emil
Červený

Markéta a Vítek
Vokrouhlíkovi

Renata
Hánová

David
Velek

Eva
Pudlovská

Lucie
Nováková

 

Předseda Spolku prý nemá chybět, tak tady jsem...

 

 

 

 

Klepnutím zobrazíte plnou velikost obrázku

Jan Vančura

Zakladatel a první (doposud jediný) předseda Sdružení Zvoneček – Praha, z.s.

Původní profesí vědecký pracovník v oboru fyzikální chemie; před mnoha lety vyměnil řízení trajektorií vysoce nabitých částic za řízení obchodních a marketingových činností  ve společnosti PCS – Software; dnes působí v mateřské společnosti PCS s.r.o., ač řízení a management nikdy nestudoval a asi se tak již ani nestane. Nemá žádné pedagogické vzdělání, takže z hlediska práce s dětmi je po stránce teoretické přípravy nedotčen a o to více ho těší, když ho děti (zejména ty nejmenší) titulují "pane učiteli". Má částečné hudební vzdělání (8 dokončených let LŠU obor klavír), takže je schopen základních úkonů – tj. zpravidla zvládá obraty kvintakordu a bezpečně pozná rozdíl mezi levým a pravým pedálem. Rád a náruživě fotografuje, ač ani v tomto oboru nemá pražádné vzdělání (vynecháme-li kurs fotografické chemie, který absolvoval během svého studia na VŠChT a jehož cena je v době digitální techniky již spíše historická). Všechny výše uvedené ryze amatérské dovednosti se snaží se střídavými úspechy využívat při práci pro sbor.

V samozvané funkci prezidenta sboru organizoval a osobně se účastnil všech zájezdů koncertního sboru po vlastech českých i do zahraničí.

 

 

 

Realizace: i-servis.cz