Vedení sborů

Jarmila_IMG_6623

Jarmila Novenková

Sbormistryně

Pochází z Moravskoslezských Beskyd, vystudovala klavír na ostravské konzervatoři, pak ji ale přivedla láska ke sborovému zpěvu, k němuž měla vztah už od dětství – kdy zpívala jako sboristka a sólistka ve Štývarově dětském sboru v Třinci – do karvinského sboru Permoník. Tady pracovala jako sbormistryně a korepetitorka. V roce 1996 přišla do Prahy a na přání tehdejšího ředitele Hudební školy hlavního města Prahy založila dětský sbor.  Dnešní sborové studio Zvoneček – Praha svým rozsahem původní myšlenku školního sboru zdaleka přesáhlo a pod vedením Jarmily Novenkové svoji činnost v průběhu let rozšířilo do dnešní podoby dvou hlavních sborů – koncertního sboru Zvonky a komorního sboru Abbellimento – se zázemím dvou přípravných dětských sborů (Zvonečky, Zvonítka). Sbory se úspěšně účastní národních i mezinárodních soutěží a festivalů, kde získaly řadu ocenění. Jarmila Novenková je zvána do mezinárodních porot, osobním ohodnocením její práce se stala např. mezinárodní soutěž v Riva del Garda, kdy jí porota udělila zvláštní cenu za vynikající pedagogické výsledky. V roce 2013 získala prestižní národní sbormistrovskou Cenu Františka Lýska. Se sborovým studiem Zvoneček – Praha natočila deset CD.

VeronikaPudlovská_IMG_3964-2-2

Veronika Vrbová (Pudlovská)

nasta (1)

Anastasia Gračeva

týna2

Kristýna Donovalová

Klavíristka

Hře na klavír se věnuje od svých pěti let. Je absolventkou Gymnázia a Hudební školy hl. m. Prahy, kde studovala hru na klavír pod vedením prof. Jana Tůmy. Je laureátkou mnoha národních i mezinárodních klavírních soutěží (např. 2. místo na Mezinárodní smetanovské soutěži v Plzni v roce 2016, 1. místo na mezinárodní klavírní soutěži „Ciudad de Sevilla“ ve Španělsku roku 2020). V letech 2010 a 2013 vystoupila jako sólistka v Dvořákově síni Rudolfina s Pražskou komorní filharmonií a se Symfonickým orchestrem hlavního města Prahy FOK. Intenzivně se také věnuje komorní hře (je absolventkou Akademie komorní hudby) a pedagogické činnosti. Od roku 2015 studuje na Hudební fakultě AMU ve třídě prof. Ivana Klánského a má za sebou také půlroční studium ve španělské Seville.

Se sborem spolupracuje od roku 2015.

janšta

Jakub Janšta

Varhaník

Vystudoval varhany a skladbu na brněnské konzervatoři. Při absolutoriu obdržel Cenu Leoše Janáčka za nejlepšího absolventa ročníku. Ve studiu varhan pokračoval na pražské AMU ve třídě prof. Jaroslava Tůmy a absolvoval stáž ve Stuttgartu u prof. Jona Laukvika. Zúčastnil se též řady zahraničních mistrovských kurzů. Je držitelem cen z mezinárodních interpretačních i improvizačních soutěží v ČR, Rakousku, Slovinsku a Německu. Kromě koncertní činnosti působí pedagogicky a je varhaníkem a ředitelem kůru v kostele sv. Františka z Assisi (U křižovníků). V letech 2018 – 2020 vydal na labelu ARTA tři sólová CD.

Se sborem spolupracuje od roku 2005.

marcela

Marcela Tupá

Klavíristka

Studovala hru na klavír na konzervatoři ve třídě prof. Věry Müllerové v Plzni. Ve studiu dále pokračovala na hudební fakultě AMU v Praze na klavírním oddělení u prof. Miroslava Langera. V této době zde také studovala hru na cembalo ve třídě prof. Ivany Bažantové. Koncertně vystupovala v sólové a komorní hře i v symfonických orchestrech. Zúčastnila se turné s orchestry po Anglii, USA, Itálii či Německu. Působila jako korepetitorka v divadle J. K. Tyla v Plzni. Nyní spolupracuje s Českým rozhlasem, je zaměstnaná na Gymnáziu a Hudební škole hl. m. Prahy též jako korepetitorka a vyučuje hře na klavír na The International School of Music and Fine Arts, Prague. Je členkou Československého komorního orchestru pod vedením pana Jana Mráčka.

Se sborem spolupracuje od roku 2017.

dominik

Dominik Velek

Violoncellista

Na violoncello začal hrát ve čtyřech letech pod vedením prof. Miroslavy Kavalové, dále přestoupil k prof. Kateřině Hroníkové a nyní studuje u prof. Tomáše Strašila na Pražské konzervatoři. Absolvoval Gymnázium Jana Nerudy a v minulosti se zúčastnil několika violoncellových soutěží. Několik let zpíval ve Sborovém studiu Zvoneček.

Se sborem spolupracuje od roku 2012.