10. Isola del Sole 2022 – mezinárodní soutěž v italském Gradu

Pět dní v posledním týdnu v září 2022 jsme strávili na 10. ročníku mezinárodní soutěže Isola del Sole v italském Gradu. Po covidových letech, kdy se veškeré soutěžení ve sborovém zpěvu rušilo nebo v lepším případě odkládalo na lepší časy jsme měli už všichni pekelnou chuť někam společně vyrazit a užít si zase atmosféru mezinárodního festivalu.

A tak nás 25. zářijový den zastihnul v obřím autobuse na cestě do Itálie. Cestu tam jsme absolvovali přes den, takže jsme trochu užili i výhledů na Alpy, a pozdě odpoledne parkujeme před naším hotýlkem Argentina kousíček od pobřeží moře. Místní Maitre d’Hotel se ukazuje jako člověk, pro nějž není nic zatěžko, takže jsme všichni maximálně spokojeni – italská kuchyně bohatá na ryby, mořské plody a zeleninu chutná opravdu všem, snad jen naši páni řidiči by možná dali přednost pěkně prorostlému bůčku.

Další dva dny jsou samozřejmě ve znamení akustických zkoušek na místě soutěží i soutěží samotných. V Gradu jsme už byli v roce 2004, takže to tady matně poznávám… hlavně se mi vybavila bazilika sv. Eufemie, v níž se koná jeden z našich koncertů a také se soutěží v duchovní kategorii. Zbytek se odehrává v místním kongresovém centru.

Konečně máme dozpíváno – a je potřeba také trošku upustit páru. Brouzdáme se se s dětmi za odlivu v ještě teplém moři a už čekáme jen na výsledky. A nejsme zklamáni: Tři zlaté medaile ze všech tří soutěžních kategorií, Zvonky jsou vítězem své kategorie do 16 let a k tomu – zvláštní cena poroty paní sbormistryni za promyšlený a citlivý výběr repertoáru!

Radost převeliká – a můžeme nastoupit do autobusu  na noční návrat do Čech s pocitem, že tahle cesta se opravdu vydařila.