Letní soustředění Broumov 2022

Poslední červencový týden v inspirativním prostředí broumovského kláštera! Každý den začíná rozcvičkou, pak snídaně a po ní rutinní program: rozezpívání, ranní zkouška, svačina a dopolední zkouška. Obědy v restauraci Baroque z dílny mistra kuchaře Michala Vernera – pěkně jsme se nechali rozmazlovat! Leč obědem naše kulinární rozmalování nekončí: v Broumově letos připravuje svačiny a večeře obětavý tým pod vedením Markéty Vokrouhlíkové, takže na pauzu mezi odpoledními zkouškami se všichni těší. A po kreacích, které připravují k večeři, se už pomalu ani nechce na večerní program.

V rámci celotáborové hry jsme podnikli noční pochod ze tří různě vzdálených míst (děti byly rozdělené podle věku) ke kapli Hvězda v broumovských skalách. Štěstí nám přálo a východ slunce viděli nakonec všichni! Nahoře jsme si zazpívali a na snídani jsme už byli zpátky v klášteře.

Předposlední den proběhly jako každoročně individuální zkoušky nováčků do koncertního sboru. Máme vždycky šikovné děti – přijaty byly všechny.

Závěrečný koncert jsme uspořádali v kostele sv. Petra a Pavla za doprovodu našeho pana varhaníka Jakuba Janšty. Kostel vyniká neuvěřitelnou akustikou v bočních galeriích, kde je slyšet sbor i varhany z kůru snad ještě lépe než dole v kostelních lavicích. A tak se moc těšíme, že bychom tady mohli napřesrok koncertovat i v rámci festivalu Za poklady Broumovska!